Novinky

          • Rozlúčka so štvrtákmi ♥️

          • Dňa 24. 6. dopoludnia sme sa rozlúčili s našimi štvrtákmi, ktorí úspešne zavŕšili štyri roky na našej škole krásnou rozlúčkovou.

            Bola to chvíľa plná emócií, vďaky aj sĺz. Odchádza trieda, ktorá bola kamarátska, súdržná a plná porozumenia. 

            Rozlúčkový program si pripravili samotní štvrtáci – chlapci zatancovali veselú Makarenu, dievčatá moderný tanec „Lush Life“ a nechýbali ani básne o každom z nich. Silným momentom bolo záverečné spoločné zaspievanie piesne „Poslednýkrát“.

            O milé prekvapenie sa postarala teta Majka, ktorá pre nich napiekla perníčkových pirátov.

            Veľmi dojímavým okamihom bolo aj poďakovanie triednej pani učiteľke, ktorú žiaci spolu so zástupcami rodičov obdarovali krásnou kyticou a albumom fotografií zachytávajúcich ich spoločné chvíle počas všetkých štyroch rokov. ♥️

            Na záver sa štvrtáci poďakovali svojim učiteľom symbolickou ružou, ktorou vyjadrili úctu a vďaku za všetku starostlivosť a lásku. 🫶

            A pre svojich kamarátov v škole si pripravili osvieženie v podobe chutného melóna 🍉.

            Poslednýkrát školský zvonec zvoní, život novú kapitolu otvára, ..... 🔔❤️

            Tak, milí štvrtáci, prajeme vám veľa úspechov, šťastia a nových kamarátstiev na vašej ďalšej ceste. Nech sa vám darí vo všetkom, do čoho sa pustíte, a nech na našu školu spomínate vždy len s úsmevom. 🍀

          • Zmrzlinové popoludnie v ŠKD 🍨

          • Keď ortuť teplomera stúpa, najlepším liekom je poriadna dávka osvieženia! V ŠKD sme si dopriali zmrzlinové popoludnie, ktoré nám prinieslo príjemné schladenie počas týchto horúcich dní. Zmrzlina bola výborná! ĎAKUJEME, PANI VYCHOVÁVATEĽKY! 🍧

          • Slnečné popoludnie v ŠKD 😎🔆

          • V pondelok 22. 6. sme si v školskom klube detí užili príjemné popoludnie na vychádzke na šutrovňu. Počas pekného slnečného počasia sme sa prešli, pozorovali okolitú prírodu a strávili čas v dobrej nálade so svojimi kamarátmi.

            Po vychádzke nás čakalo malé občerstvenie v bufete, ktoré všetkým padlo vhod. Nechýbala ani osviežujúca voda, ktorá nás príjemne schladila.

            Domov sme sa vracali plní zážitkov, dobrej nálady a s množstvom úsmevov na tvári. Spoločne strávené popoludnie sme si veľmi užili. 🫶❤️💦

          • VOM-Veselá olympiáda malotriedok

          • Dňa 19.6. sme sa všetky malotriedky stretli v Marianke, kde sme si spoločne zasúťažili.Veselosti a súťaživosti nechýbalo. Tentokrát sa naše úsilie vyhrať  nenaplnilo, lebo sme skončili na peknom 4.mieste.

          • Oznam

          • Zajtra ráno treba prísť do školy na 7:30h, odchod do  Mariánky bude  o 7:45h. 

          • 🎶Návšteva divadla v Bratislave 🎭

          • Deti 1. ročníka navštívili divadlo Janart v Bratislave a stali sa tak súčasťou muzikálu Dohoda. Predstavenie plné spevu, tanca a herectva sa dotýkalo tém, ktoré sú blízke svetu detí - priateľstva, spolupráce či hľadania riešení v rôznych situáciách. Deťom sa muzikál veľmi páčil a odniesli si domov nezabudnuteľný zážitok. 🫶❤️👍

          • Deň matiek a otcov

          • 🌸" Za všetko, čím som alebo čím dúfam, že budem, vďačím svojim rodičom." 🌸Pri príležitosti Dňa matiek a otcov, deti našej školy predviedli krásne predstavenie s bohatým programom plné emócií. Radosť a smiech sa prelínali s láskou a úctou k svojim rodičom. Ďakujeme.❤️

          • Jaskyňa Driny a hrad Červený Kameň - školský výlet 3. ročníka 🏰

          • Dňa 9. júna 2026 sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili zaujímavého školského výletu, ktorý bol plný prírodných aj historických zážitkov.

            Prvá zastávka viedla do Jaskyňa Driny, jedinej sprístupnenej jaskyne na západnom Slovensku. Deti obdivovali krásnu kvapľovú výzdobu a spoznali fascinujúci svet podzemia, ktorý v nich zanechal silný dojem.

            Ďalšou zastávkou bol Červený Kameň, kde sa žiaci preniesli do histórie a prezreli si impozantný hrad. Dozvedeli sa množstvo zaujímavostí o živote v minulosti a prešli si jeho nádherné nádvorie aj interiéry.

            Po programe nasledovalo zaslúžené občerstvenie v McDonald's, kde si deti oddýchli, doplnili energiu a zdieľali svoje zážitky z celého dňa. 👍❤️🫶

          • Oslava MDD na Rudave 🏖️

          • 8. 6. 2026 pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa žiaci našej základnej školy zúčastnili  príjemného dopoludnia na Rudave, kde si naplno užili čas strávený so svojimi spolužiakmi.

            Medzinárodný deň detí bol spojený aj s didaktickými hrami, v rámci ktorých mali žiaci možnosť stretnúť sa s hasičmi a zapojiť sa do zaujímavého programu zameraného na požiarnu ochranu a bezpečné správanie v rôznych situáciách.

            Deti mali zároveň možnosť tráviť čas podľa vlastných záujmov – využili švihadlá, lopty, preliezky, športoviská a priestory určené na oddych a zábavu. Každý si našiel aktivitu, ktorá ho potešila, a celý areál sa niesol v znamení dobrej nálady. Nechýbala ani návšteva bufetu, kde si žiaci mohli zakúpiť malé občerstvenie.

            Žiaci sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o práci hasičov a mali možnosť prezrieť si hasičskú techniku a vybavenie, ktoré používajú pri zásahoch.

            Keďže nás počas celého dňa sprevádzalo horúce slnečné počasie, hasiči pripravili pre deti príjemné osvieženie. Z hasičskej hadice vytvárali vodnú hmlu, ktorá deti príjemne ochladila a vyčarila im množstvo radostných úsmevov. Tento moment patril medzi najobľúbenejšie zážitky celého dňa.

            Deň detí na Rudave bol plný radosti a pohody. Deti si odniesli nielen príjemné spomienky na spoločne strávený čas, ale aj nové poznatky o práci ľudí, ktorí sa starajú o našu bezpečnosť.

          • Školský výlet Bratislava - 2. a 4. ročník 🛥️

          • Dňa 9. júna 2026 sme sa zúčastnili školského výletu v Bratislave.

            Naše dobrodružstvo sa začalo plavbou lode po Dunaji. Počasie nám prialo a tak sme si vychutnali jedinečné pohľady na krásy hlavného mesta. Z paluby lode sme obdivovali viaceré bratislavské mosty, medzi nimi Most Apollo, Most SNP či Starý most. Neunikol nám ani majestátny Bratislavský hrad, ktorý sa týči nad mestom a patrí medzi jeho najvýznamnejšie dominanty. Zaujala nás aj ikonická vyhliadková veža UFO, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou panorámy Bratislavy. Počas plavby sme si prezreli aj nábrežie Dunaja, moderné budovy a rušný život na rieke.

            Po príjemnej plavbe nasledovala návšteva zábavného centra Adventica, kde si deti naplno užili množstvo atrakcií, hier a zábavných aktivít.

            Na záver výletu nás čakala zaslúžená odmena v podobe chutného občerstvenia v McDonald's, kde si deti doplnili energiu po dni plnom zážitkov.

            Bol to výlet na 1* 👍🫶

             

          • Deň detí v ŠKD 🫶

          • - farby, smiech a hot - dogová hostina. Medzinárodný deň detí má byť plný radosti, prekvapení a splnených prianí. V našom školskom klube sme ho oslávili presne tak, ako to majú deti najradšej - maľovaním na tvár a skvelým jedlom. Pre deti si pani vychovávateľky pripravili prekvapenie v podobe teplých hot-dogov. Sme radi, že sme deťom mohli vyčariť takýto jedinečný deň. ❤️

          • Stretnutie prvákov dvoch škôl na Rudave 🚴🏖️

          • Dňa 26. mája navštívili našich prvákov žiaci prvých ročníkov zo ZŠ Veľké Leváre. Do školy prišli na bicykloch, ktoré si odložili v areáli, a následne sa všetci spoločne vybrali na prechádzku k Rudave – "šutrovni".

            V krásnom prírodnom prostredí strávili príjemné dopoludnie plné hier, smiechu a zábavy. Deti mali príležitosť lepšie sa spoznať, nadviazať nové priateľstvá a užiť si spoločné chvíle mimo školských lavíc. O dobrú náladu sa postaralo aj sladké osvieženie v podobe nanukov, ktoré potešilo všetkých účastníkov.

            Stretnutie prinieslo deťom pekné zážitky a zároveň prispelo k upevňovaniu priateľských vzťahov medzi žiakmi našej školy a deťmi z Veľkých Levár.❤️👍

          • Výsledky Matematického klokana 🧮

          • Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan, ktorá patrí medzi najväčšie vedomostné súťaže na svete. Súťaž ponúka žiakom možnosť overiť si svoje logické myslenie, matematické schopnosti a dôvtip pri riešení zaujímavých úloh.

            Do súťaže sa zapojilo celkovo 23 žiakov zo všetkých ročníkov. Žiaci súťažili v jednotlivých kategóriách podľa veku a dosiahli pekné výsledky.

            Úspešnými riešiteľmi sa stali:

            V kategórii Klokanko 1:

            Patrik Komůrka - 1. A,  Anna Petrášová - 1. B

             

            V kategórii Klokanko 3:

            Michal Lábady, Hana Pernecká, Sofia Bohovicová

             

            Účastnícky diplom získali:

            Jakub Král, Juliana Králová, Alica Janská, Ella Maxianová, Emma Hujsová, Tomáš Bilkovič, Daša Šepíková, Martin Černý, Karolína Krnáčová, Mária Martiniak, Tobias Kobelár, Eliška Hyžová, Lenka Hollá, Kristína Lukáčová, Michal Černý, Andreas Diviak, Samuel Hurta, Natália Nikmonová

             

            Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy, snahu a zodpovedný prístup pri riešení súťažných úloh a srdečne blahoželáme oceneným žiakom. ❤️👍

             

             

             

          • Oznam

          • V pondelok sme mali mať na škole oslavy MDD spojené s vychádzkou na Šutrovňu a prehliadkou hasičského zboru, vzhľadom na avizované zhoršenie počasia túto oslavu prekladáme na piatok 5.6.2026. Školský režim bude podľa klasického rozvrhu.

          • Voľby do rady školy

          • Na základe poverenia od zriaďovateľa obce oznamujem, že dňa 8.6.2026 sa uskutočnia na našej škole voľby do rady školy. Všetkých preto žiadam, aby do 29.5.2026 využili svoje právo a podávali návrhy na kandidátov do volieb z radov zákonných zástupcov. Voľby sa budú konať v škole dňa 8.6.2026 o 16:00 hodine a budú prebiehať v súlade s volebným poriadkom školy.

                                                        Riaditeľka ZŠ Mgr.Slavomíra Orlová

          • Návšteva včelára

          • Dňa 20.5.- na Deň včiel sme zažili veľmi zaujímavé a poučné dopoludnie. Navštívili sme včelára a zároveň pána starostu, ktorý nám priblížil fascinujúci svet včiel. Deti sa dozvedeli veľa nových informácií o živote v úli, o práci včelára aj o tom, aké dôležité sú včely pre prírodu a ľudí.

            Najväčším zážitkom bolo, keď si deti mohli včeličky opatrne chytiť aj do ruky. Všetci boli veľmi odvážni a zvedaví. Po zaujímavej prednáške sme si ešte užili príjemný čas hraním na dvore.

            Ďakujeme pánovi starostovi za milé prijatie, ochotu a krásny zážitok plný nových poznatkov.

          • Reďkovkové chrumkavé popoludnie v ŠKD 👌

          • V školských záhonoch sa našim deťom opäť podarilo vypestovať ďalšiu chutnú zeleninu – krásne červené reďkovky. Žiaci v ŠKD mali veľkú radosť, keď si ich mohli sami nazbierať a popoludní si na nich spoločne pochutiť.

            Chrumkavé reďkovky na chlebíkoch s maslom všetkým veľmi chutili a deti sa presvedčili, že vlastnoručne vypestovaná zelenina má tú najlepšiu chuť. Spoločné chvíle pri ochutnávke priniesli radosť a pocit hrdosti z dobre vykonanej práce.

            Aj takto sa učíme, že starostlivosť o prírodu a vlastné záhradky prináša krásne a chutné odmeny. ❤️👍

          • Za zvieratkami do Malkia Parku🦓🐅🐾

          • Za zvieratkami do sveta exotiky sa vybrali naši prváci počas školského výletu do Malkia Parku v Orechovej Potôni neďaleko Dunajskej Stredy, ktorý je známy ako kontaktná zoologická záhrada a domov mnohých zachránených exotických zvierat. Počas krásneho dňa plného zážitkov mohli obdivovať majestátne levy, tigre či hravé lemury, dozvedeli sa veľa zaujímavostí o ich živote, nechýbalo ani kŕmenie niektorých zvierat, ktoré bolo pre deti veľkým zážitkom, a zároveň si užili aj zábavu na detských preliezkach.

            Na záver si deti pochutnali na zmrzline, ktorá im po dni plnom zážitkov veľmi chutila.

            Výlet prvákov priniesol množstvo radosti, smiechu a nezabudnuteľných chvíľ so spolužiakmi. Domov si odniesli krásne spomienky, nové poznatky a veľa úsmevov. ❤️

    • Prihlásenie