• Deň vody

• V piatok 22.3. sme si spolu s prvákmi pripomenuli Svetový deň vody, čím sme nadviazali na stretnutie ochranárov prírody - Mokrade. Najskôr sme si pripomenuli, že voda je neoddeliteľnou súčasťou nášho života, je domovom mnohých živočíchov a vďaka cyklom vyparovania a zrážok sa neustále točí,čistí a regeneruje. Potom sme si pustili príbeh O kvapke,vyrobili pekné obrázky a vybrali sa do prírody.

• Postup do CELOSLOVENSKÉHO KOLA!

• V pondelok 25.marca sa naši žiaci zúčastnili literárnej súťaže Návraty poézie o cenu A. Sládkoviča, kde zahviezdila naša Hanka Hollá a priniesla 2.miesto a postup do CELOSLOVENSKÉHO kola!!!! V neskutočne tvrdej konkurencii pod drobnohľadom významných osobností máme neskutočné 2.miesto!

Veľká GRATULÁCIA!!!

• Noc s Andersenom

• Ako by to bolo, keby sme si Marec nepripomenuli ako Mesiac knihy. Aj tento rok sme sa stretli v podvečerných hodinách v škole a nezvyčajným spôsobom sme si pripomenuli, čo pre nás kniha znamená. Je to nielen múdrosť a poznatky čo v knihách nájdeme, ale aj inšpiráciu, fantáziu a únik z reálneho života. Únik do prostredia rozprávok či príbehov. Ďakujeme za sprístupnenie knižnice a pekné rozprávanie pani Mrázovej.

• Okresné kolo Zúbkove pramene - GRATULUJEME!

• Čo súťažiaci, to umiestnenie. V piatok 22.3. sa naše deti zúčastnili okresného kola súťaže Zúbkove pramene a priniesli si z nej cenné trofeje. Hanka Hollá v poézii získala 2.miesto, Matias Kobelár v próze 2.miesto a Adrian Pernecký v poézii priniesol čestné uznanie. Gratulujeme!!!

• Prečo každá ponožka je iná???

• Dňa 22.3. sme si pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu a tak to bola aj téma pre štvrtákov, ktorí si porozprávali o tom, že deti postihnuté s týmto syndrómom majú tiež právo na slušný život. Pomôžme im pri tom.

• 200 ton z lesa von

• Ako ľahko je zahodiť niečo v prírode, ale skúsili sme sa pozrieť na to, aké je ťažké všetky odpadky vyniesť z prírody preč. Po takýchto skúsenostiach si to určite rozmyslíme. Nazbierali sme spolu 38 kíl, ale určite nezostaneme len pri tejto aktivite. Aj takto sme si pripomenuli Deň vody.

• Stretnutie s ochranármi-Mokrade

• Vo štvrtok 21.marca sme si presunuli vyučovanie do prírody a lektormi nám boli samotní ochranári z CHKO Záhorie. Zaviedli nás tam, kde sa o prírode najviac naučíme-priamo do prírody. Počasie nám prialo a tak na nás vykukli aj zvedavé zvieratká. Veľmi zaujímavo nám o nich porozprávali, pozreli sme sa na ne bližšie aj cez mikroskop a s novými vedomosťami sme sa vybrali prečistiť okolie.

• Dovidenia ZIMA, vitaj JAR

• Morenu sme upálili a Jar sme privítali s krásnym pásmom, ktoré si pripravili deti z krúžku Ľudové tance pod vedením p. Hodekovej a p. Mrázovej

• Zázraky z odpadu - čestné uznanie

• Naši malí prváci sa zapojili do výtvarnej súťaže s názvom "Veselá ZOO" z odpadového materiálu, ktorú usporadúvalo Centrum voľného času v Malackách. Podarilo sa im vytvoriť krásne dielko,za ktoré získali čestné uznanie.  Gratulujeme a všetkých pozývame na krásnu výstavu do CVČ v Malackách, kde si môžete diela  detí z našej i okolitých škôl pozrieť.

• Xvision - premietanie v kupole.

• Dňa 19.3.2024 k nám zavítala firma Xvision, aby nám v molekulárii premietli film o Krtkovi a jeho vesmírnom putovaní. Niečo sme sa naučili a ešte nám na pamiatku urobili zopár fotiek. Bolo to príjemné spestrenie dnešného dňa.

• MAREC- MESIAC KNIHY

• V piatok 15.marca naši malí prváčikovia navštívili obecnú knižnicu v Malých Levároch, kde ich privítala pani Mrázová a oboznámila ich nielen s pravidlami o správaní v knižnici , ale spestrila im návštevu zaujímavým rozprávaním o knihách. Napriek tomu, že prváčikovia nepoznajú ešte všetky písmená, odchádzali z knižnice nielen s knihou, ktorú im prečíta pani učiteľka, ale aj s veľkou túžbou požičať si a prečítať knihu každý sám. Ďakujeme za príjemné spestrenie v knižnici...

• Talent v ŠKD

• V stredu 28.2.2024 sme sa dali hľadať talenty. V školskom klube pri ZŠ Malé Leváre sme ich našli kopec. No pozrite sa !

• Zúbkove pramene-obvodné kolo- POSTUPUJEME !!!

• Dňa 29.2.2024 sa žiaci z okresu Malacky stretli na obvodnom kole v Závode, kde v recitačnej súťaži zabojovali o postup do okresného kola. Z našej školy postupuje Adrian Pernecký-1.miesto v kategórii poézia, Matias Kobelár 2.miesto s postupom v kategórii próza a automatický postup za to, že sa v minulom šk. roku zúčastnila krajského kola dostáva Hanka Hollá. Tri postupy z jednej maličkej školy je úžasný výsledok.

Gratulujeme a držíme palce !!!