• Návšteva obecnej knižnice

• Dňa 24.10. sa žiaci 3.ročníka išli pozrieť do miestnej knižnice.  Pod vedením p.Mrázovej sme si poprezerali knihy  a so zapožičanou knihou sme sa vrátili naspäť do školy. Celý deň pre nás bola kniha veľkým lákadlom.

• O najkrajšiu tekvicu

• Minulý týždeň sa na našej škole konala súťaž "O najkrajšiu tekvicu" , kde si deti priniesli svoje tekvice, ktoré spolu so svojimi rodičmi krásne vyzdobili. Vyhodnocovanie bolo veru náročné a tak sme poprosili aj okoloidúcich dospelých o hlasovanie. Jednoznačne a s počtom hlasov 24 vyhrala tekvica č.2,ktorá patrila Palkovi Kimličkovi,2.miesto s počtom hlasov 10 mala tekvica Melánky Kalejovej-č.3 a 3.miesto mala tekvica s číslom 5 a počtom hlasov 9 a vyrobila ju Emily Lukačovičová s rodičmi. Ďakujeme za krásne výtvory.

• Bubnovačka

• Každoročne sa naša škola zapája do výzvy "Aby bolo deti lepšie počuť", pretože ticho deti pred násilím neochráni. Podujatie má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

• Šarkaniáda

• Vážení rodičia, jeseň je už v plnom prúde a chceme Vás pozvať s deťmi na Šarkaniádu, ktorá sa spolu s deťmi z  materskej škôlky uskutoční na štadióne v stredu o 15:30 hodine. Prineste si svojho šarkana a radi Vás uvidíme !

• Hovorme o jedle

• Hovorme o jedle a doslova naplňme si brušká :) Deti s pani učiteľkami robili vynikajúce nátierky. ( Hummus , vajičkové a tuniakové ) Okrem toho, že boli zapojení do príprav, ponúkali ich navzájom spolužiakom  a v neposlednom rade si všetci pochutnávali na pomazánkových zdravých chlebíkoch:) a rozprávali sme sa o zdravej výžive. Témou tento rok bolo : Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny.

• Turisti na Devíne

• V sobotu 14.10.2023 sa žiaci turistického krúžku vybrali na hrad Devín.Najprv sa vlakom dostali do Devínskej Novej Vsi a hromadnou dopravou k rieke Morava, kde sa už pešo dopracovali na hrad.Po ceste ich sprevádzala sprievodkyňa Laura, ktorá deťom dávala veľa otázok. A tak sme sa s našou dávnou históriou zoznámili priamo v teréne.

• Oznam!!!

• Už budúci týždeň bude na škole prebiehať súťaž o najkrajšiu tekvicu. Vyzdobené tekvice môžu deti nosiť do školy od pondelka a tak sa tejto súťaže zúčastniť. Vyhodnotenie bude v piatok!!!

• Tretiacke projekty

• Žiaci 3.ročníka vyrobili svoje dedinky a mestá.Jedna skupinka dokonca vyrobila podľa svojich predstáv aj salaš.Takto si naše deti predstavujú rozdiel medzi dedinou a mestom.

• Jabĺčková štafeta!

• Naše šikovné deti bežali štafetu a na koniec ich čakala  jabľčková odmena :)

Čas, za ktorý sme stihli obehnúť celá škola štafetu je tento rok:

• Danka a Janka

•  Kto by nepoznal tieto dve bodky,čo sa chovajú ako dvojbodka. Alebo dievčatá, ktoré sú dvojičky a sú navlas rovnaké.Na našej škole zavítalo Divadlo na Predmestí a skvelo nás zabavilo. Už sa tešíme,čo si knihu  Danka a Janka od Márie Ďuríčkovej prečítame.

• Európsky týždeň mobility

• Cieľom kampane je zvyšovanie povedomia o udržateľnej mestskej mobilite. Podporuje zmenu správania v prospech aktívnej mobility,verejnej dopravy a iných čistých, inteligentných dopravných riešení.

Na našej škole sme sa v týždni od 25.9- 29.9.2023 tiež zúčastnili tejto aktivity a deti si na vlastných nohách vyskúšali aktívnu mobilitu. Celý týždeň sme sa sledovali a zistenia boli veru zaujímavé. Čím staršie deti, tým viac zvyknuté na iné formy chodenia do školy ako automobilom. Všetko sme zaznamenali aj v percentách:

1. ročník- 64%

2.ročník- 66,2 %

3. ročník- 75,5%

4.ročník- 97,5 %.

Ďakujeme, že neznečisťujete zbytočne ovzdušie.

• Európsky deň jazykov.

• Na našej škole sa dňa 27.6. 2023 uskutočnil Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je podnietiť 700 miliónov Európanov zo 46 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. S presvedčením, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu, Rada Európy podporuje mnohojazyčnosť v celej Európe. Nás previedlo viacerými európskymi krajinami dievča menom Lara, ktorá nám porozprávala o rôznych zaujímavostiach. Deti hádali zvukové hádanky, rozlišovali rôzne reči. Taktiež si mohli zaspievať či skúsiť napočítať v rôznych jazykoch do 10.