• Spoznávame Slovensko

• Naši štvrtáci sa zapojili do vlastivednej súťaže a so svojím projektom vyhrali 2.miesto!!! Za výhru im prišla krásna odmena a každý z nich dostal od firmy AITEC  športovú fľašu. Ako celá trieda dostali hru Naše Slovensko.

• Hodina prírodovedy

•  Hodinu prírodovedy si naši štvrtáci spestrili pozorovaním živočíchov a rastlín v prírode i vo vode pomocou vlastne vyrobených pozorovacích nástrojov. Deťom sa hodina veľmi páčila.

• Dopravná výchova

• Deti 1.,3.a 4.ročníka nadviazali na projektové vyučovanie o doprave, kde si zopakovali pravidlá cestnej premávky formou prezentácie, kvízov. Vyskúšali si tiež jazdu zručnosti a na záver si zahrali spoločenskú hru s dopravnými prostriedkami a dopravnými značkami.

• !OZNAM!

• Čerstvé hlavičky!!! Šanca sa zvýšila o polovicu!!! Už len 2 dni!!!

PROSÍM, NEZABÚDAJME HLASOVAŤ, JE TO PRE NAŠE DETI !!!!

Zapojme všetkých známych, včera sme sa posunuli z 1500 bodového deficitu na 550!!! Dnes môžeme ZŠ Láb dobehnúť!!! Toto bude tvrdý súboj!

1.Základná škola, Vŕšok 489/20, Láb 15 977,48

2.Základná škola, Malé Leváre 10, Malé Leváre 15 208,96

• Čerstvé hlavičky!!! Šanca sa zvýšila o polovicu!!! Už len 2 dni!!!

• PROSÍM, NEZABÚDAJME HLASOVAŤ, JE TO PRE NAŠE DETI !!!!

1.Základná škola, Vŕšok 489/20, Láb 15 977,48

2.Základná škola, Malé Leváre 10, Malé Leváre 15 208,96

• OZNAM!!!

•  Zajtra, t.j. 30.5. 2023 sa deti budú fotiť. Spoločná foto-zadarmo, ďalšie fotky so spolužiakmi za 0.50c.

• Druháci na Holíčskom zámku.

• Dňa 25.mája sa druháci vybrali na dobrodružný výlet vlakom do Holíča. Tam sme navštívili jeho dominantu zámok, pozreli sme si múzeum fajansy a trochu sme sa schladili aj v podzemí zámku. Potom sme si išli pozrieť megality staré až 5 500 rokov a nakoniec sme si vyskúšali našu finančnú gramotnosť v reštaurácii, kde si každý zakúpil svoj obed sám. Po ceste sme si ale všímali aj okolie a tak sme natrafili na najväčšieho motýľa vyskytujúceho sa na Slovensku- okáňa hruškového, či mláďatká bociana alebo aj vydru riečnu.Alebo to bola nutria??Gaštanovou aleou sme sa vrátili k vlaku a šťastne svoj výlet ukončili v Malých Levároch. Zážitkov bolo veru dosť.

• Dopravná výchova- projektové vyučovanie

• Dnes sa deti 2. ročníka naučili určite niečo nové čo sa týka dopravy. Už vieme z čoho sa skladá bicykel, ako treba dodržiavať zásady osvetlenia bicykla pri zníženej viditeľnosti, ďalej sme sa naučili pravidlo pravej ruky, či kto má kedy prednosť na križovatke a nechýbala ani jazda zručnosti. Tu sme si vyskúšali, ako budeme jednou rukou dávať znamenie zmeny jazdy na bicykli, ak budeme v skutočnej premávke. Určite zaujímavý deň za nami.

• Spoznávame Slovensko

• V spolupráci s firmou Aitec sa naši štvrtáci zúčastnili vlastivednej súťaže Spoznávame Slovensko a prišla veľmi pekná správa, že sme skončili na 2. mieste !!! Deťom aj pani učiteľke gratulujeme !!!

• Lesníci

• Dňa 10.05.2023 nás navštívili lesníci a vytiahli nás z tried na školský dvor, aby sme sa čo-to naučili nové o prírode. A to sme si mysleli, že už všetko vieme! Opak je pravdou a teraz už vieme, že sa toho máme ešte veľa učiť.

• Postup do CELOSLOVENSKÉHO KOLA !!!

• Chceme pogratulovať našej žiačke prváčke - Klárke Kosovej za ocenenie v súťaži Vesmír očami detí, kde jej práca postúpla do celoslovenského kola!!! Klárka, gratulujeme a tešíme sa na finále!

• Beh víťazstva 2022/23

•   1.ročník    Dievčatá: 1.miesto Emma Maxianová

2.miesto Lea Babjaková

3.miesto Eliška Šafárik+ Timea Lehotzká

Chlapci: 1.miesto Miško Černý

2.miesto Sebastián Jurkovič

3.miesto Dominik Čermák

2.ročník       Dievčatá: 1.miesto: Mia Šírová

2.miesto: Karin Galbová

3.miesto: Lucia Kučerová

Chlapci:  1.miesto: Teodor Červenka

2.miesto: Adrian Pernecký

3.miesto: Matej Petrovič

3. a 4. ročník   Dievčatá: 1.miesto: Hanka Hollá

2.miesto: Agátka Dvoráková

3.miesto: Alžbetka Hulínová

Chlapci: 1.miesto: Denis Strúčka

2.miesto: Miško Bulík

3.miesto: Pavol Malinovský

• Dnes 11.5. pre neprítomnosť pani učiteľky nebude športový krúžok. Ďakujeme za pochopenie.

• Čerstvé hlavičky

• Milí rodičia a priatelia školy, chceme Vás len poprosiť o propagáciu tejto súťaže aj medzi priateľmi a známymi.

Momentálne poradie:

1.Základná škola, Vŕšok 489/20, Láb 7 382,88

2.Základná škola, Malé Leváre 10, Malé Leváre 6 358,21

3.Základná škola s MŠ, Hlavná 37, Vysoká pri Morave2 602,34

• Záchranná brigáda HaZZ Malacky-ďalšie úspechy našich žiačok

• Deti našej školy boli pozvané na deň otvorených dverí k hasičským záchranárom do Malaciek,kde mali možnosť vidieť rôzne ukážky ako zachraňujú ľudí pri dopravnej nehode, vyslobodenie raneného z horiaceho auta,zásah hasičského tanku, tiež policajných psov a kone v akcii. Pri tejto príležitosti boli ocenené dve žiačky našej školy vo výtvarnej súťaži: 1.miesto Mercedes Magdaléna Maťová, 2.miesto Anna Martiniak. Blahoželáme.

• Slávik Slovenska 23- školské kolo

• Vo štvrtok 4.mája prebehlo na našej škole školské kolo súťaže Slávik Slovenska. Umiestnenie bolo nasledovné:

1. kategória: 1.miesto Hanka Hollá

2.miesto Eliška Hulínová

Anna Martiniak

3.miesto Emily Lukačovičová

2.kategória: 1.miesto Danko Hulín

2.miesto Elizabeth Telárová

3.miesto Alžbeta Hulínová

Všetkým zúčastneným ďakujeme za pekný kultúrny zážitok a víťazom držíme päste na okresnom kole už budúci týždeň!!!

• Zúbkove pramene- krajské kolo

• Dňa 3.5.2023 sa Hanka Hollá v doprovode Aničky Martiniak zúčastnila krajského kola súťaže Zúbkove pramene v Bratislave. Tentokrát to síce bolo bez umiestnenia, ale skúsenosti z takejto prestížnej súťaže sú k nezaplateniu. Z fotiek vidíme, že si to dievčatá vďaka svojej p.uč.Janskej pekne užili.