• Matematický klokan

• Naše deti sa zapojili do celosvetovej súťaže Matematický klokan, ktorá každoročne prebieha v jeden deň po celom Slovensku. Výsledky už poznáme a gratulujeme úspešným riešiteľom. Na škole sa deti umiestnili takto:

1.miesto: Anna Martiniak /100% úspešnosť/

2.miesto: Matias Kobelár / 93,33% úspešnosť/

3.miesto: Andreas Diviak a Emma Maxianová / 81,67% úspešnosť/

• Muzikál- Šľahačková princezná

• V Šľahačkovom kráľovstve žije Šľahačkový kráľ, Vrabec vševed, tri sudičky a samozrejme, krásna princezná, túžiaca po vydaji a pravej láske, ktorá sa však každú noc mení na roztečenú šľahačku. Ako nakoniec dopadli pytačky Princa Klepetka, Princa Papagája a Kvetinového Princa, sa naši štvrtáci boli pozrieť v Bratislave na Novej scéne dňa 5. apríla. Nepochybne sa vrátili s krásnym kultúrnym zážitkom.

• PYTAGORIÁDA- okresné kolo- výsledky súťaže

• Dňa 27.03.2023 sa konalo stretnutie najlepších matematikárov v okrese Malacky, kde medzi 54 úspešnými riešiteľmi spomedzi všetkých tretiakov celkom úspešne zabojovali aj naše deti. Na 10.- 13.  mieste sa umiestnil JAKUB KUJAN, na 14.-15. mieste bola ANIČKA MARTINIAK, na 27.mieste bola HANKA HOLLÁ a 31.-33. miesto obsadila LAURA KRIŠKOVÁ. Gratulujeme našim tretiakom!!!

• Ďalší veľký úspech našich žiačok !!!

• V stredu, 29.3.2023 sa naše žiačky Hanka Hollá a Anička Martiniak zúčastnili prestížnej recitačnej súťaži v poézii o Cenu Andreja Sládkoviča, ktorá sa konala v popoludňajších hodinách v Bratislave. Obe dievčatá úspešne reprezentovali našu školu, kde sa zúčastnilo 35 bratislavských škôl a ZUŠ z Bratislavy. Spomedzi všetkých 75 súťažiacich, sa podarilo Hanke Hollej v katégórii mladších žiakov, kde súperila s takmer 30tkou recitátorov, obsadiť nádherné 2. miesto. Jej kvality ocenili známe osobnosti z oblasti kultúry, akými sú herec Štefan Bučko, režisér Jaroslav Moravčík, Martin Augustín, Michaela Čobejová, Peter Weinciller, Ján Greššo a Rudolf Gerri, ktorí ako porotcovia dohliadali na odbornosť a celkový recitačný prejav súťažiacich.

Hanke gratulujeme ku krásnemu výsledku a obom dievčatám ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy.

• Dôležité upozornenie!!!

• Vážení rodičia, keďže sa nám dostalo do rúk tlačivo so zlým  IČO k 2% dane, skontrolujte si, či ste zadali to správne pri vypĺňaní vyhlásenia. Pevne veríme, že to nebude mať negatívny vplyv pri darovaní 2% našej škole.

IČO: 173196171131   Ďakujeme za pochopenie.

• Malé Leváre idú na " Veľký" kraj !!!

• Dňa 24.3.2023 sa naše dve žiačky- Hanka Hollá a Anička Martiniak zúčastnili okresného kola súťaže " Zúbkove pramene", z ktorého nám Hanka Hollá priniesla krásne 1. miesto a tým aj postup do krajského kola. GRATULUJEME!!! Pri tvrdej konkurencii všetkých škôl malackého okresu je to neskutočný úspech!!!

• Zápis detí

•  Zápis do 1. ročníka Základnej školy Malé Leváre  pre školský rok 2023/2024 bude 18.apríla 2023 (utorok) a 19.apríla 2023 (streda) od 13:30 hod do 16:00 hod. v priestoroch základnej školy.

Zápisu sa zúčastnia s dieťaťom obaja zákonní zástupcovia. V prípade, neúčasti jedného zo zákonných zástupcov, je potrebné priniesť splnomocnenie neprítomného zákonného zástupcu.

Je potrebné priniesť si so sebou:

• rodný list dieťaťa
            •  občiansky preukaz zákonných zástupcov
            •  splnomocnenie v prípade neúčasti jedného zákonného zástupcu dieťaťa
            •  doklady o prípadnom pokračovaní v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.
            •  na zápise sa vyberá  25€ na pracovné zošity a pomôcky pre žiaka do 1. ročníka.

V prípade, že sa nemôžete  zúčastniť zápisu v stanovenom čase, môžete dieťa zapísať aj v inom termíne, treba si ho ale dohodnúť .

• Prednáška o tenise

• Prednáška s pánom Kaščákom bola pre nás príjemným obohatením. Dozvedeli sme sa o tenise mnoho zaujímavostí, tiež nám ukázal ako vyzerali  tenisové rakety kedysi a na záver sme si mohli pozrieť fotografie z jeho tenisového života.

Pán Kaščák vedie tenis aj pre naše deti zo ZŠ a už v jarných mesiacoch  budú trénovať na multifunkčnom ihrisku v areáli školy. Deti možete ešte stále prihlásit

• Návšteva knižnice v Malých Levároch

•  So štvrtákmi sme navštívili knižnicu v Malých Levároch. V nových priestoroch knižnice nás privítala pani Mrázová, ktorá sa s deťmi rozprávala o knihách. Deťom sa v knižnici veľmi páčilo a tiež si okrem príjemného zážitku odniesli peknú knižku na čítanie. Ďakujeme.

• Štvrtáci na návšteve u detí v MŠ

• Dievčatá a Danko prečítali príbeh z knihy Medúšik a predviedli svoj výkon v recitovaní. Naši štvrtáci boli odmenení potleskom a sladkou odmenou. My sme im na pamiatku darovali pekné záložky a sladkosť. Deťom   sa naša návšteva veľmi páčila a pýtali sa,či prídeme zas. Na záver sme si všetci zaspievali. Bol to príjemný zážitok.