• Dôležitý oznam!!!

• Niekoľko dôležitých oznamov:

1. Poprosíme tých, ktorí si objednávali testy na diagnostikovanie ochorenia Covid 19 (prváci automaticky), aby si ich v najbližších dňoch vyzdvihli u pani školníčky.
            2. Naša škola sa zúčastní v termíne 10.-14.10. školy v prírode (2.-4. ročník). Preto vás prosíme, aby ste najmä budúci týždeň neposielali do školy deti, ktoré sú prechladnuté. Je potrebné, aby sa deti riadne preliečili a respiračné ochorenie (aj v prípade nádchy) neroznášali v kolektíve. Prosíme o dôsledné dodržiavanie týchto opatrení počas celého školského roka (s výnimkou potvrdených alergií). Treba si uvedomiť, že deti, ktoré budú javiť akýkoľvek náznak prechladnutia, sa ŠvP nebudú môcť zúčastniť.
            3. V dôsledku energetických šetrení vás chceme poprosiť, aby deti chodili do školy teplejšie oblečené, prípadne si priniesli podušky na sedenie. V triedach sa vykuruje na 20 stupňov, niekedy ale deti pri dlhšom sedení pociťujú chlad. Preto by bolo vhodné, aby mali podušku, prípadne mikinu či svetrík, ktorý si môžu nechávať v škole.
            4. Krúžková činnosť sa začne od budúceho týždňa. Máme v ponuke ďalšie tri krúžky – ZUMBU, každý piatok o 16h (spoplatnená 3 eurami) a futbal, alebo tenis, ktoré budú bezplatne vrámci ŠKD pod odborným vedením. Bližšie informácie ešte upresníme, zatiaľ si len informačne premyslite, či by ste chceli, aby sa deti futbalu alebo tenisu zúčastňovali. Krúžky (futbal, tenis) budú pravdepodobne prebiehať v utorok a štvrtok.

Ďakujeme a prajeme vám pekný jesenný víkend plný oddychu.

• Verejná zbierka " Biela pastelka"

• Tento rok sa naša škola aktívne podieľala na verejnej zbierke s názvom " Biela pastelka", ktorá je určená ľuďom so slabším zrakom a nevidiacim. Je vidieť, že aj v našej malej dedine majú ľudia srdiečko na správnom mieste a podarilo sa nám vyzbierať celkovo 325€. Všetkým ďakujeme.

• Európsky deň jazykov

• Cudzie jazyky tvoria nielen v škole, ale i v styku s verejnosťou, neoddeliteľnú súčasť nášho života.Na základe toho, z iniciatívy Rady Európy, sa od roku 2001 oslavuje každoročne 26. septembra „Európsky deň jazykov“.  Aj naša škola sa tiež rozhodla  aktívne poňať túto myšlienku. Deti si najprv o tomto dni porozprávali v triedach a naučili sa zdraviť v rôznych cudzích jazykoch. Tak napríklad angličtinu, Frízštinu, či Katalánčinu a rôzne iné európske jazyky sme si vypočuli z nahrávok, potom sme si aj o rôznych krajinách rozprávali a vytvárali sme si ich zástavy. Nakoniec medzi nás zavítala lektorka cudzích jazykov pani Dana Damiani, čo bol určite zážitok.

• POZOR!!!POZOR!!!

• Vzhľadom na zlé počasie v tomto týždni deti dostávajú ešte 2 bonusové dni na získanie bodov do výzvy " Do školy na bicykli" Pokračujeme ešte v pondelok a v utorok.

• BIELA PASTELKA

• Milí rodičia.

Biela pastelka- Únia nevidiacich orginzuje finančnú zbierku . Táto zbierka sa uskutoční v dňoch 23-30.9.2022.

Na našej škole bude prebiehať 23.9. Prosíme Vás, aby ste priseli symbolickými 2€, ktoré hodia vaše deti do pokladničky. Za odmenu dostanú "bielu farbičku"

Ďakujeme.

• Didaktické hry

• Piatkové(16.9) DIDAKTICKÉ HRY sa niesli v dobrej nálade, prijateľnom počasí a unavených nohách.

Krížom krážom sme prešli Malé a Veľké Leváre a tešili sme sa z upevňovania priateľstva :)

• Do školy na bicykli

• Od pondelka budeme plniť výzvu " Do školy na bicykli". Žiaci môžu v sprievode osoby staršej ako 12 rokov jazdiť do školy na dopravnom prostriedku ako bicykel, kolobežka. Kto sa do výzvy zapojí počas celého týždňa, bude naňho čakať odmena.

• Didaktické hry

• V piatok 16.9.2022 sa budú konať didaktické hry. Treba, aby deti prišli do školy s batohom, desiatou a oblečení do prírody. V prípade nepriaznivého počasia sa budeme učiť podľa rozvrhu. žiaci 1. a 4. ročníka končia s obedom o 12:00 hod. a žiaci 2. a 3. roč. o 12:30 hod.Školský klub detí funguje normálne.

• Ponuka krúžkov v tomto šk. roku

• Tento rok máme takúto ponuku krúžkov:

P. uč. Denisa Trnková- Výtvarný krúžok pre 1. a 3. ročník   čas:Ut:13:00-14:30 hod.

P. uč  Lucia Hodeková-Výtvarný krúžok pre2.a 4. ročník čas: Po: Po:13:00-14:30 hod.

P.uč. Patrícia Šeligová- Športový krúžok  čas: Štvrtok: od14:45hod.-16:15hod..

P. uč. Ľubica Voltemarová Turistický krúžok: Utorok: od14:45hod.-16:15hod

• Škola v prírode

• Oznamujeme rodičom, že sa termín školy v prírode PRESÚVA z 19.9.22-23.9.2022 na 10.10.-14.10.2022. Miesto pobytu bude Zuberec, deti dostanú záväzné prihlášky, ktoré treba do konca týždňa doručiť triednym učiteľom.

• Oznam

• Prosíme rodičov, aby neposielali zálohu za obedy, presné sumy deti dostanú v škole, potom stačí zaplatiť. Ďakujeme.

• Rodičovské združenie

• Oznamujeme všetkým rodičom, že sa v pondelok uskutoční plenárne aj triedne RZ o 16 hod. Účasť všetkých rodičov je vítaná.